CYFORWA GMINA
DIAGNOZA CYBERBEZPIECZEŃSTWA
w ramach programu cyfrowa gmina
CYFROWA GMINA
Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu React-EU, a jego ideą jest cyfrowy rozwój instytucji oraz niezwykle ważne dzisiaj cyberbezpieczeństwo, które można podnieść poprzez zapewnienie sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa, a także sfinansowanie szkoleń umożliwiających sprawne wdrożenie nowych rozwiązań.
Wnioskodawcy mogą liczyć na wsparcie w formie grantu w wysokości nawet do 2 milionów złotych (100% wydatków kwalifikowanych) – BEZ WKŁADU WŁASNEGO.
Udzielone w ramach projektu wsparcie powinno być przeznaczone na cztery obszary:
1. Cyfryzację biur/jednostek publicznych/jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania.
2. Zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej.
3. Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych.
4. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
Za otrzymane pieniądze będzie można sfinansować nie tylko cyfryzację urzędu, ale także zrealizować zakupy dla jednostek podległych i nadzorowanych (np. szkół, z wyłączeniem POZ).
Aby skorzystać ze wsparcia samorząd musi sfinansować tzw. diagnozę dotyczącą cyberbezpieczeństwa czyli AUDYT.
AUDYT czyli diagnoza cyberbezpieczeństwa
W ramach przyznanego Grantu obligatoryjna jest realizacja zadania związanego z przeprowadzeniem diagnozy cyberbezpieczeństwa.
jeśli CHCESZ WYKONAĆ DIAGNOZĘ CYBERBEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROGRAMU CYFROWA GMINA, ZOBACZ, CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA TWOJEJ ORGANIZACJI.
Nasze wieloletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa i wykwalikowana kadra audytorów gwarantują skuteczną, absolutnie bezstronną i rzetelną współpracę.
Zespół audytorów posiada obowiązkowy Certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001 wydany przez jednostkę oceniającą zgodność, akredytowaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1398 oraz z 2018 r. poz. 650 i 1338), w zakresie certyfikacji osób.
O co chodzi w tej diagnozie ?
Sprawdzimy czy w Twojej jednostce funkcjonuje System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz zweryfikujemy czy jest on zorganizowany zgodnie z obowiązującym prawem oraz standardami międzynarodowymi:
- zapisy rozporządzenia o Krajowych Ramach Interoperacyjności rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych,
- ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,
- norma PN-ISO/IEC 27001.
Lista działań, które trzeba przeprowadzić w ramach obligatoryjnej diagnozy, zawiera 32 pozycje. Szczególną uwagę należy poświęcić trzem obszarom – stronom internetowym JST, infrastrukturze oraz procedurom.
Jakie korzyści ?
- Zbadamy aktualny stan zabezpieczenia zasobów, uwypuklimy potencjalne zagrożenia, wskażemy luki i niezgodności oraz przygotujemy rekomendację i zalecenia naprawczo-korygujące.
- Sam zauważysz potrzebę wprowadzenia zmian, by spełniać wymagania prawne wynikające z ustawy o KSC, ale też, aby udoskonalić zachodzące procesy wewnątrz organizacji w skutecznej walce z cyberatakami.
- Oszacujesz ryzyka.
- Zyskasz w oczach swoich kontrahentów – Twoja organizacja będzie widoczna jako ta, która dokłada należytych starań i dba o cyberbezpieczeństwo.
Usługi szyte na miarę?
Aby kompleksowo zweryfikować poziom cyberbezpieczeństwa Waszej organizacji, uwzględniając oczekiwania i potrzeby, przeprowadzamy ponadto:
– testy penetracyjne infrastruktury sieciowej
– testy socjotechniczne
– szkolenia i warsztaty w obszarze cyberbezpieczeństwa dla pracowników Twojej organizacji
– i inne
Ile to kosztuje?
Wartość usługi jest uzależniona od wielu czynników.
Na ostateczną wartość usługi składają się m.in. wielkość organizacji (liczba pracowników i liczba lokalizacji), wielkość infrastruktury teleinformatycznej (w tym liczba systemów i urządzeń) oraz ilość dokumentacji do analizy.
CO NAS WYRÓŻNIA?
-
CERTYFIKOWANI AUDYTORZY
Posiadamy dedykowany Zespół Audytorów posiadających certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001 wydany przez jednostkę oceniającą zgodność, akredytowaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1398 oraz z 2018 r. poz. 650 i 1338), w zakresie certyfikacji osób. Dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi, usługę audytową przeprowadzimy kompleksowo, w całości w oparciu o zasoby własne. -
WIEDZA EKSPERCKA
Jesteśmy wyspecjalizowani w zakresie szeroko pojętej technologii IT, w tym sieci komputerowych i bezpieczeństwa systemów komputerowych oraz komputerowych systemach zarządzania i sterowania. -
DOŚWIADCZENIE
Posiadamy wszechstronną wiedzę, wielokierunkowe wykształcenie, praktyczne doświadczenie, właściwe kompetencje osobiste oraz umiejętność obejmowania zainteresowaniem jak najszerszego kontekstu. Jesteśmy zespołem z otwartą głową! -
INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu zaproponowane i sprawdzone rozwiązania są odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. Naszym priorytetem jest utrzymanie jakości naszej pracy i dostosowanie się do sytuacji biznesowej, niezależnie od tego, czy audyt przeprowadzamy w siedzibie Klienta, czy zdalnie.
Wykonaj diagnozę bezpieczeństwa
w ramach programu CYFROWA GMINA
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy cyberbezpieczeństwa.